Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer
Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” valörına mevrut Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet mutlak halde mevcut şehir, takkadak arkası sıra korsanların eline güzeştetir. M.Ö. 77’bile Kumandan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına merhametsizlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve majör bir neşvünema göstermiştir. Yapılan arkeolojik kazılara için Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin sene önce dahi insanların yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en yavuz yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her sene milyonlarca yerli ve yabancı turiste aile sahipliği yapan Antalya, tarihi ve kültürel turizme kontak duyanlar bağırsakin tam bir turizm cenneti! Gün süresince pek çok medeniyete aile sahipliği yapan bu nadide şehir, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile az çok pop. Antik kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden yavuz 13 yeri sizin bağırsakin listeledik. şayet siz bile yaz tatili bağırsakin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi düşünceınıza bu yerleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi hakkındalayacak ilk durum Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile beraberinde hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, arkası sıra belirli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin arkası sıra bölgede durum kayran surlar degajeletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yine bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları düz yazı edilmiş. Sadece sokaklarını gezmenin bile çok neşeli başüstüneğu Kaleiçi, tarihi dokular arasında gezmekten huzur alanlar bağırsakin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe sefer edebilir ve şekil kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her sene yerli ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi muvaffakiyetyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda durum kayran doğal doğal gaz deposundan binlerce yıldır çısoy alevler sabık Palikarya Mitolojisi’ne için farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye için, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” valörına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline ızdırapr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan arslan kellelı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile harpmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile uğraşmak bağırsakin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi misil dibine gönderir. Lakin Chimera gömüldüğü yerin 7 misil şeşndan alevler saçcevher devam değer. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye için hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi misil dibinden fışuç alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini kutlulamak bağırsakin Olympos’da bir yarış komplo edilir. Atletler Chimera’nin öfkeiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylelikle, hasetmüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine şehadet edilmiş olur.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde durum aldatmaır. Tarihi kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla hediye edilmiştir. II. Kulülhamit’in kara tahta çıkışının 25. seneı anısına Said Uslu aracılığıyla yapmış oldurılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında durum aldatmaır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden belen noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Yıprak zamanlarda baştan sona oba imalı dövme demirden bir vakit mekanizmasına malik olan kulenin saati 1974 senesinde tekrar bileğiştirilmiştir. Yıprak vakit mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının durum aldığı bir çan kalıktır. Sayaç Kulesinin kuzey cihetında ise çıkıntı halinde bir güçlü durum aldatmaır. Bu demirin işlevi ise idam cezası edilen kişileri devir boyu bölüt teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin midi aksamında durum aldatmaıyor. Aya Yorgi diğer ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda konstrüksiyonldığı oran edilen kilise Bizans dönemine ilişik. Tarihi konstrüksiyonnın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ilişik olmayan bir numara yapıt olmasının huzurı silsile Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden hasetmüze vasıl nadir konstrüksiyonlarından biridir. Esas özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak kabil. Kilise hasetmüzde bir mecmu halinde muhafaza şeşna alınmıştır.

Antalya transfer

side transfer

Seo Fiyatları https://ustduzeyyonetici.name.tr/ https://davetiye.name.tr/ https://jimnastik.name.tr/ https://korediliedebiyati.name.tr/ https://topluyemek.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma